Yaptığı indirimle sokağındaki piyasayı yönlendiriyor! Zincir marketler ekmeği 1 TL’ye kadar düşürdüler

Yaptığı indirimle sokağındaki piyasayı yönlendiriyor! Zincir marketler ekmeği 1 TL'ye kadar düşürdüler

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Çınarlı Mahallesi’nde ekmek satışı yapan bir fırın ekmeğin fiyatını 1.25 TL’ye indirmesi üzerine aynı sokakta bulunan zincir marketler anında harekete geçerek, ekmeğin fiyatını 1 TL’ye kadar indirdi. Fırın ile yanı başında bulunan zincir marketin fiyat indirimi yarışı vatandaşları şaşkına çevirirken, marketlerin aynı ilçede diğer mahallelerdeki şubelerinde ise ekmeği 2,5 ve 2,4 liradan satmaya devam ettiği görüldü. Bazı vatandaşlar fırının fiyatları 1 TL’ye indirmesi ile marketlerin 80 kuruşa kadar indireceği yorumunu yaparken, vatandaşların ekmeğin 1,25 liraya satıldığı fırından ekmek satın alabilmek için yoğunluk oluşturduğu gözlendi.

Sokağındaki zincir marketleri dize getirdi: Ekmek 1 TL'ye düştü

GAZETECİLERİ GÖRÜNCE SÖKTÜLER

Gazetecilerin çekim yaptığını fark eden market çalışanları ise kapıda ve girişte yazılı olan ‘Ekmek 1 TL’ yazıları anında sökülmesi şaşkınlığa sebep oldu. Tekirdağ’da ekmek fiyatlarının 2 buçuk liraya çıktığı dönemde Süleymanpaşa Belediyesi’nin halk ekmek için faaliyetlere başlaması da ekmek fiyatlarında geri adım attırmıştı.

Sokağındaki zincir marketleri dize getirdi: Ekmek 1 TL'ye düştü

“SADECE BENİM REYONLARIMIN DİBİNDE BİR LİRAYA İNDİRDİ”

Ekmeği 1,25 liradan satan fırının işletmecilerinden Efe Yakup Bayrak Çeken yaptığı açıklamada, “Tekirdağ’da şu anda 30 tane marketi varsa, sadece benim reyonlarımın dibinde bir liraya indirdi. Ben şimdi mahalleye 1,25’e ekmek getirdim. Bana rekabet olsun diye ekmeği 1 liraya indirdiler ekmek satamayayım gideyim diye. Allah’a şükür buna rağmen milletimiz geliyor bizi tercih ediyor” dedi.

Sokağındaki zincir marketleri dize getirdi: Ekmek 1 TL'ye düştü

HALK EKMEK SAHAYA İNİYOR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz tüm Türkiye’de Büyükşehir Belediyeleri tarafından halk ekmek fabrikaları kurulur. Kurdukları bu halk ekmek sayesinde de özellikle dar gelirli vatandaşlarımıza ucuz ekmek verilir. Bunu normalde büyükşehir belediyeleri üstlenir. Maalesef biz yaklaşık sekiz yıldır büyükşehiriz. Bu konuyla ilgili en ufak bir girişim olmadı. Bu girişim olmadığı içinde bir bölgeye bakıyorsunuz 2 lira bir ilçeye bakıyorsunuz 2,5 lira, şimdi de ekmek fiyatları ile ilgili 3 lira konuşuluyor. Halk ekmek ucuz ekmek satarak vatandaşa ucuz ekmek veriyor. Ama şehirdeki ekmek fiyatlarının da dengesini oluşturuyor.” şeklinde konuştu.

Sokağındaki zincir marketleri dize getirdi: Ekmek 1 TL'ye düştü

“ESNAFIMIZ KÜÇÜK KARLARLA EKMEK SATIŞ YAPIYOR”

Konu hakkında yaptığı açıklamalara devam eden Cüneyt Yüksel, “Biz ilçe belediyesi olarak kendimiz bu işin içerisine girmek zorunda kaldık. Şu anda esnafımız çok küçük karlarla ekmek satıyor. Hem de özel kurumlar fabrikasyon ekmek üreten vatandaşlarımızda çok düşük fiyatlarla ekmek satıyor. Şu anda Süleymanpaşa’da 1 TL’den 3 liraya kadar ekmek satılıyor. Odun ekmekler 2 buçuk lira fabrikasyon ekmek ise 1.25 liraya satılıyor. Biz de Süleymanpaşa’da yaklaşık 26 fırının koordinasyonuyla bir çalışma yürüttük. Şehrin değişik noktalarında odun ekmeği biz 1,5 liradan satış yapacağız. 0 karla vatandaşımıza ekmek satılmış olacak. Biz hafta başı itibarıyla ekmek satışımıza başlamış olacağız. Büfeleri koyduk şimdi giydirmeleri yapılıyor. Şu anda vatandaşımız 1 TL’ye kadar ekmeğe ulaşabildiği için hatta bazı ulusal marketlerde ekmeğin fiyatının 1 TL’ye indirdi” dedi.

sizlere bandemagnetik.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.